Obraz5

 Uwaga 1:
Większość wiadomości phishingowych zawiera linki. Są one uwzględniane w nadziei, że klikniesz i podasz swoje dane osobowe. Kliknięcie łącza może spowodować zainstalowanie złośliwego oprogramowania na Twoim urządzeniu.

W razie wątpliwości najedź na link. Jeśli adres URL wskazuje inną domenę niż ta, do której ma prowadzić link, nie klikaj jej. 

Obraz1

Uwaga 2:
Jeśli coś wygląda zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, prawdopodobnie takie jest!
E-maile phishingowe będą próbować skusić Cię niesamowitymi ofertami. Ewentualnie mogą zawierać informacje, że wygrałeś bon upominkowy lub darmowe zakupy 🛒
Jeśli otrzymasz wiadomość e-mail z informacją, że coś wygrałeś, ale nie pamiętasz udziału w konkursie, prawdopodobnie jest to oszustwo.

 

Obraz2

Uwaga 3:
Czy wiesz, że niektórzy cyberprzestępcy wysyłają pocztą dyski USB, które instalują oprogramowanie ransomware na Twoim komputerze po podłączeniu?
Nigdy nie podłączaj dysków USB do komputera, chyba że wiesz, skąd pochodzą i co jest na nich. Jeśli Twój dział IT zablokował dyski USB w pracy, to nie bez powodu!

 

Obraz3

Uwaga 4:
Dobre oprogramowanie antywirusowe ochroni Cię przed oprogramowaniem ransomware, poddając je kwarantannie, zanim będziesz mógł na nie kliknąć.
Nie zapomnij o aktualizowaniu oprogramowania antywirusowego w celu ochrony przed nowo odkrytymi zagrożeniami.

 

Obraz4

korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki Cookies