W Banku Spółdzielczym w Wołczynie można już złożyć wniosek online poprzez aplikację bswolczyn24 na świadczenie „Dobry start”. Jesteśmy gotowi na przyjmowanie od Państwa wniosków o 300 Plus. Wystarczy zalogować się do bankowości elektronicznej bswolczyn24 i postępować zgodnie z instrukcją.

 

Według informacji ministerstwa, 300 zł na wyprawkę szkolną już we wrześniu dostanie 4,6 miliona uczniów. Pieniądze nie znajdą się automatycznie na Twoim koncie, trzeba będzie złożyć wniosek.

 

Komu przysługuje 300 Plus na wyprawkę dla ucznia?
Wyprawka szkolną będzie przysługiwać każdemu dziecku rozpoczynającemu naukę. Reguluje to właściwe rozporządzenie w sprawie realizacji programu „Dobry start”, które zostało ogłoszone 1 czerwca 2018 r. Nie są brane pod uwagę dochody rodziców. Jeżeli dziecko jest w rodzinie zastępczej, to wniosek składa opiekun prawny. Ponadto jest wprowadzone ograniczenie dotyczące wieku ucznia.

 

Świadczenie „Dobry start” (tak oficjalnie nazywa się projekt na stronach MPiPS), nie będzie się wliczało do dochodu rodziny. Od 300 Plus nie zapłacimy więc podatku przy wypełnianiu PIT.