Dbając o rozwój funkcjonalności kart płatniczych, a także mając na uwadze zwiększenie bezpieczeństwa dokonywanych przez Państwa transakcji, Bank Spółdzielczy w Wołczynie wdrożył usługę 3D-Secure, która umożliwia dokonywanie bezpiecznych transakcji kartą w Internecie.

Rejestracja karty wykonywana jest jednokrotnie – klient w trakcie dokonywania płatności w sklepie internetowym zostanie poproszony o rejestrację, która wymaga potwierdzenia swojej tożsamości poprzez podanie danych osobowych znanych przez bank i ustalenie hasła. Przy kolejnych zakupach przez Internet poza podaniem danych z karty, potwierdzenie płatności będzie polegać na podaniu ustalonego hasła. Podczas rejestracji klient określa również komunikat osobisty – tekst, który będzie wyświetlany przy każdej płatności kartą i stanowi dodatkowe potwierdzenie autentyczności strony. Rejestracji można dokonać również samodzielnie przed dokonywaniem płatności w Internecie.

Dla posiadaczy kart:
•  debetowych z funkcją zbliżeniową:
•  MasterCard Debit Paypass,
•  Visa Electron payWave ( w tym karty „młodzieżowe”),
•  Visa Business Electron payWave,
•  kredytowych:
•  Visa,
•  MasterCard,
•  przedpłaconych MasterCard,
którzy dotychczas mogli dokonywać transakcji w Internecie, usługa 3D-Secure zwiększy bezpieczeństwo internetowych płatności. Dla tych kart usługa została uaktywniona od 1 lipca 2013 r. i będzie wymagała jedynie rejestracji przed lub w trakcie dokonywania transakcji w Internecie.

3D Secure to:
•  brak dodatkowych kosztów za korzystanie z płatności w standardzie 3D Secure
•  szybkie i bezpieczne transakcje kartą w Internecie
•  możliwość korzystania z usługi w sklepach internetowych na całym świecie

3D-Secure umożliwia dokonywanie przez Internet płatności o zwiększonym stopniu bezpieczeństwa. Każda transakcja potwierdzana jest dodatkowym hasłem, które klient nadaje przy rejestracji karty w usłudze.

Rejestracja karty wykonywana jest jednokrotnie – klient w trakcie dokonywania płatności w sklepie internetowym zostanie poproszony o rejestrację, która wymaga potwierdzenia swojej tożsamości poprzez podanie danych osobowych znanych przez bank i ustalenie hasła. Przy kolejnych zakupach przez Internet poza podaniem danych z karty, potwierdzenie płatności będzie polegać na podaniu ustalonego hasła.

Podczas rejestracji klient określa również komunikat osobisty – tekst, który będzie wyświetlany przy każdej płatności kartą i stanowi dodatkowe potwierdzenie autentyczności strony.

Uwaga: w przypadku kart Maestro, Visa Electron lub Visa Business Electron w procesie rejestracji wymagane jest podanie hasła tymczasowego przekazanego przez Bank – w celu uzyskania hasła klient powinien skontaktować się z oddziałem Banku. Następnie w trakcie rejestracji klient ustanawia własne hasło do usługi, które będzie służyć do potwierdzania transakcji przy kolejnych zakupach przez Internet.

Jak wygląda rejestracja karty w usłudze?

System posiada certyfikację organizacji płatniczych Visa International oraz MasterCard International.

Image


Klient może również zarejestrować kartę przed dokonaniem płatności kartą przez Internet:

Maestro
https://secure5.arcot.com/vpas/enroll/index.jsp?locale=pl_PL&id=0&bankid=16011

MasterCard Debit PayPass
MasterCard przedpłacona
MasterCard kredytowa
MasterCard charge

https://secure5.arcot.com/vpas/enroll/index.jsp?locale=pl_PL&id=0&bankid=16039

Visa Electron
Visa Electron “młodzieżowa”
Visa Business Electron

https://secure5.arcot.com/vpas/enroll/index.jsp?locale=pl_PL&id=0&bankid=16019

Visa Electron payWave
Visa Electron payWave “młodzieżowa”
Visa Business Electron payWave
Visa kredytowa, Visa charge

https://secure5.arcot.com/vpas/enroll/index.jsp?locale=pl_PL&id=0&bankid=16015