Przeznaczenie kredytu
Kredyt inwestycyjny przeznaczony jest na finansowanie nakładów inwestycyjnych mających na celu odtworzenie, modernizację lub zwiększenie majątku trwałego Klienta, a w szczególności na przedsięwzięcia rozwojowe - polegające np. na zakupie maszyn, urządzeń, środków transportu, nieruchomości, materiałów i wyrobów przeznaczonych na budowę, surowców, półproduktów na modernizację i restrukturyzację majątku produkcyjnego, zakup udziałów lub akcji i inne oraz na sfinansowanie środków obrotowych ściśle związanych z uruchomieniem przedsięwzięcia inwestycyjnego

Podmioty mogące ubiegać się o kredyt
Kredyt może być udzielany podmiotom:
• osobom prawnym,
• osobom fizycznym,
• jednostkom organizacyjnym nie posiadającym osobowości prawnej,
o ile posiadają w BS w Wołczynie rachunek rozliczeniowy lub założą go w momencie składania wniosku o kredyt oraz posiadają zdolność do zaciągania zobowiązań i nabywania praw we własnym imieniu, prowadzącym działalność gospodarczą, w tym działalność rolniczą.

Uwarunkowania finansowe kredytu
Kredyt inwestycyjny stanowi uzupełnienie środków własnych (udziału własnego) Kredytobiorcy, wnoszonych w szczególności w formie:
• środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach bankowych,
• nabycia i opracowania dokumentacji technicznej przedsięwzięcia,
• zakupu nieruchomości przeznaczonej na wykonywanie działalności gospodarczej,
• zakupionych  materiałów i urządzeń, wykonanych prac,
udokumentowanych wyciągami bankowymi, aktami notarialnymi, fakturami i rachunkami.
Kredyt inwestycyjny wraz ze środkami własnymi i środkami pochodzącymi z innych źródeł finansowania powinien zapewnić całkowite sfinansowanie przedsięwzięcia inwestycyjnego.

Udział własny
Udział środków własnych Kredytobiorcy w kredytowanym przedsięwzięciu wynosi minimum 20% i musi być udokumentowany. Bank każdorazowo ustala wysokość udziału środków własnych w zależności od poziomu ryzyka transakcji oraz jakości i wysokości zabezpieczeń.

Okres kredytowania/spłaty
• Okres kredytowania zależy od rodzaju finansowanej inwestycji i jednocześnie nie powinien być dłuższy niż okres amortyzacji majątku sfinansowanego kredytem.
• Spłata kredytu następuje jednorazowo lub w ratach, w terminach ustalonych w umowie o kredyt, w drodze obciążenia przez Bank rachunku bieżącego Kredytobiorcy na podstawie pisemnych dyspozycji Kredytobiorcy lub na podstawie upoważnienia do dysponowania rachunkiem bieżącym udzielonego przez Kredytobiorcę, a także w drodze wpłaty gotówkowej.

korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki Cookies