W dniu 19 czerwca 2010r. na kortach klubu Sporteum w Warszawie odbyły się IV Tenisowe Mistrzostwa Polski w grach podwójnych o Puchar Związku Banków Polskich!

Turniej tenisowy to kolejna – po zawodach narciarskich, szachowych, golfowych i rowerowych, – impreza sportowa zorganizowana w tym roku przez Klub Bankowca ZBP w ramach Akademii Sportu Klubu Bankowca, dla pracowników banków, instytucji finansowych i firm międzybankowych.

Tym razem zwolennicy aktywnego wypoczynku rywalizowali w tenisowej grze podwójnej w dwóch kategoriach wiekowych: Open i +45. Do udziału zgłosiło się w sumie 36 uczestników, w tym takie osobistości, jak prezes zarządu banku BPS Mirosław Potulski. Chociaż zawody miały charakter rozrywkowy, poziom meczów stał na zaskakująco wysokim poziomie.
- Sędziuję w różnych imprezach tego typu i muszę szczerze przyznać, że bankowcy wyróżniają się na tle innych branży umiejętnościami – zachwalał arbiter zawodów Błażej Załuska.

W kategorii Open poza konkurencją okazali się bracia Osiakowie. W finałowym meczu pokonali parę Artur Matys (Reiffeisen Bank)/Przemysław Gawda (Bank Handlowy) 6:3, 6:2.
- Szczerze mówiąc, nie sądziłem, że uda nam się wygrać. Ostatnio mam mniej czasu na treningi, ponieważ urodziło mi się dziecko. Gram tylko raz w miesiącu. Tym bardziej jestem szczęśliwy z tego sukcesu – mówi Mariusz Osiak.
W kategorii +45 uczestnicy mieli nieco łatwiejsze życie, sety zaczynali od stanu 2:2. Wygrał debel z Wołczyna (Bank Spółdzielczy) – Jacek Baldy i Romuald Kluf.
– Jesteśmy rozczarowani, że zgłaszając się do kategorii +45 nie zostaliśmy poproszeni o okazanie dowodów. Przecież wyglądam na 30 lat – żartowali zwycięzcy. – A tak poważnie, to cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tych zawodach. Organizacja była znakomita – dodają.

Dla tych, którym nie powiodło się w pierwszych rundach turnieju, zorganizowano zawody pocieszenia. Wygrała jedyna przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Krauze – Niemeczek (RBS Bank Polski SA), w parze z Michałem Zagórskim.
Ten sam tenisista okazał się najlepszy także w konkursie specjalnym na szybkość serwisu. Posłał piłkę w kort z prędkością 142 km/h. Jeszcze lepsze wyniki uzyskali Dariusz Osiak (166 km/h) i Artur Matys (147), ale ich próby były autowe. Jeśli dodamy, że nieoficjalny rekord świata wynosi 250 km/h (należy do Andy’ego Roddicka), a serwisy w okolicach 200 km/h uchodzą wśród zawodowców za mocne, da to dobry obraz poziomu prezentowanego przez bankowców-tenisistów.

Czerwcowy turniej został zgłoszony do cyklu ATP (Amatorski Tenis Polski). Puchary zwycięzcom wręczał Dyrektor Generalny Związku Banków Polskich Andrzej Wolski wraz z Kierownik Klubu Bankowca Jolantą Kaczmarek.
W tym roku ZBP organizuje jeszcze dwie sportowe imprezy – żeglarską i brydżową. Podsumowanie sezonu odbędzie się na styczniowej Gali Mistrzów Akademii Sportu Klubu Bankowca.

Źródło: http://akademiasportu.klubbankowca.com.pl

korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki Cookies